Založ si blog

Nárast utečencov a súvislosti !

Nárast utečencov v západnej Európe z islamských štátov a s tým spojené problémy sú dôsledkom kolonizácie. Príliv utečencov do západnej Európy pokračoval v období povojnovej konjuktúry/lacná pracovná sila na neatraktívne práce/ a zintenzívnil sa pod vplyvom nepokojov iniciovaných fin.       elitou západných štátov. Enormnému prílivu utečencov došlo v nedávnej minulosti z dôvodu             vedenia agresívnych vojen západom,s cieľom ovládnutia prírodných zdrojov v Afrike a pred. Ázii.   Státisíce obetí  v Iraku,Afganistane,Líbyi,Sýrii,Juhoslávii a ďalších štátoch sú toho dôkazom           a pre civilizáciu mementom ! Utečenci, ktorí stratili svoje domovy a žijú v obave o svoj život zaplavujú Európu s nádejou prežitia.

Títo utečenci sú v prevažnej miere jednoduchí ľudia, na nižšom stupni spoločenského rozvoja,       inej kultúry a náboženského vyznania. Toto sú predpoklady , aby časť  tejto populácie bola zneužívaná  na náboženský fanatizmus a intoleranciu!Naviac u tohto etnika je vysoká pôrodnosť, čo je otázkou, keď budú majoritnou časťou populácie v Európe. Masový príliv utečencov môže       byť taktiež zdrojom šírenia nebezpečných chorôb .Je pravdepodobné,že počet islamistov  bude     narastať aj v krajinách východnej Európy / sú už také zámery/ čo bude ďalšou podpásovou ranou   východným krajinám po tzv. zamatovej revolúcii !  Po najväčšej zlodejine 20 storočia- privatizácii   / ako to nazval M. Zeman / sa to sľubované “modré z neba” akosi nedostavuje. Je tu vysoká           nezamestnanosť, veľa bezdomovcov,rozpad priemyslu, poľnohospodárstva,čím sa znížila potravinová sebestačnosť pod 50% . Zadĺženosť každého občana v SR /vrátane kojencov/ je vo   výške 8 000 Eur a údaje o zadĺženosti ČR nemám k dispozícii. To staré Rímske : “Zadĺž ho a bude zotročený” je stále aktuálne ! Ak zoberieme priemernú výšku reálnej mzdy a dôchodkov /pri   dosahovaní 80 %-tnej produktivite / v porovnaní so západom,je po 25 rokoch smiešne nízka .         Uviedol som iba časť tém z ekonom. oblasti a iné problémy, ako úpadok morálky,vzostup drog.       scény,nárast kriminality a ďalšie nebudem rozvádzať .

Uvedené skutočnosti v ekonomickej oblasti sú dôkazom toho.že západ si bol vedomý prichádzajúcej krízy a predpokladal, že ovládnutím východnej Európy,sa podarí hospodársku krízu zastaviť. Konzumný životný štýl západnej civilizácie a chamtivosť fin. elít však boli príčinou, že sa   nenaplnili tieto očakávania. Ďalší vývoj potvrdil,že kríza je opäť tu a svetoví aktéri naplánovali         ďalšiu akciu ako si zabezpečiť ďalší zdroj príjmov a krok k svetovláde.Objektom ich záujmu sa       stala Ukrajina, kde iniciovali puč/ napriek plánovaným voľbám/, ktorý prerástol do občianskej         vojny, ktorá môže eskalovať do nepredstaviteľných rozmerov. Kvalitná pôda,bridlicové horniny na frakovanie ropy,využitie Krymu  pre námornú základňu NATO a rozmiestnenie zbrojných systémov u hraníc RF bolo dostatočnou motiváciou pre finančné elity. Európski politici ,Európska   komisia a parlament sa nevedia rázne postaviť proti takému postupu zo strany USA a vystupujú     v roli servilných lokajov.

Čo sa týka najnovších utečencov, sú to ľudia v katastrofickej situácii, stratili domov a umierajú od hladu. Európski politici sú tak arogantní,že utečencov chú rozdeliť aj do krajín východnej Európy     hoci tieto sa nepodieľali na agresívnych vojnách v Afrike a pred. Ázii. Z tohto dôvodu nenesú vinu na tomto stave a ani ekonomicky na tom  neprofitovali ! Kto zapríčinil biedu týchto ľudí nech nesie za tieto antihumánné činy morálnu a ekonomickú zodpovednosť! Stručne povedané,na ťahu má     byť západná Európa a USA.

V posledných dňoch zarezonovala správa,že vláda ČR odsúhlasila prijatie prvého kontingentu       utečencov na svoje územie. S týmto postojom nesúhlasil politik pán Tomia  Okamura, z dôvodov,   že toto etnikum môže byť v budúcnosti rizikom na destabilizáciu pomerov strednej Európe.             K tomuto postoju ho inšpirovala terajšia spoločenská klíma v Západnej Európe, kde časť tohto etnika sa neprispôsobila európskému životnému štýlu, zvyklostiam,tolerancii a nepokladá náboženstvo za svoju súkromnú záležitosť.                                                                                           Pánovi Okamurovi by so poradil,aby vyzval politikov presadzujúcich tento zámer , že sa zaviažu     v prvej etape umiestniť utečencov vo svojich súkromných obydliach a začali s ich prevýchovou !   Ak budú utečenci prevychovaní,môžu byť začlenení do českej – majoritnej populácie a začiatok       multikulturalizmu bude úspešný.

Poznamenávam, že do strednej a západnej Európy, začínajú prúdiť další emigranti a to z Kosova   ktorí požiadali maďarské úrady o prekročenie Schengenskej hranice, asi 60 000 osôb. Z tohto       vidieť, že Kosovským občanom sa taktiež nenaplnili podsúvané ilúzie o sladkom živote, zo strany podnecovateľov a masmédií .

Uplynulé obdobie presvedčilo veľa európanov, že došlo ku zlyhaniu multikulturalizmu , z čoho         vyplýva, že počet emigrantov možno minimalizovať stabilizovaním politickej a ekon. situácie           v dotknutých krajinách.Je najvyšší čas,aby svetové spoločenstvo, najmä západné štáty zriadili       peňažný fond a zabezpečili rozvoj týchto oblastí. Bolo by dôležité zvýšiť právomoci OSN voči         podnecovateľom nepokojov v týchto destináciách.

Záver- Dôsledky hospodárskej krízy, udalosti na Ukrajine,problém utečencov a nihilizácia v rade               odvetví v našej spoločnosti /a taktiež v ostatných štátoch vých.Európy / nemôžu vzbudzovať optimizmus u občanov strednej Európy ! Taktiež nie je zanedbateľná geopolitická         stabilita štátov a bezpečnosť občanov.

Je najvyšší čas, aby europani , konečne rázne povedali dosť aktérom vnášania riadeného chaosu do svetového spoločenstva a poplatným médiám

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chráňme si našu pôdu !

19.04.2017

S uspokojením som prijal oznam redakcie mesačníka " Zem a Vek " o konaní zhromaždenia za ochranu našej pôdy. Zhromaždenie sa koná 22.04.17 v Blave na Hviezdoslavovom námestí o 15,00 hod. Je viac »

Aká nás čaká budúcnosť ?

25.02.2017

Generálny tajomník NATO J. Stoltenberg nedávno prehlásil,že členovia NATO musia zvýšiť výdaje na " obranu " na 2% HDP. V skutočnosti ide o napchávanie vrecák vojensko - priemyselného komplexu, viac »

Sme na okraji priepasti ?

18.01.2017

Rinčanie zbraňami, nenávistná kampaň západných masmédií voči Ruskej federácii a príval emigrantov do Európy, sa dostávajú do kritickej fázy. Cieľom týchto aktivít je získanie moci,bohatstva viac »

SNS? Janusek, Stefanov

Exministri Janušek a Štefanov dostali za nástenkový tender exemplárne tresty

18.10.2017 11:04

Špecializovaný trestný súd v Pezinku uznal dvoch bývalých ministrov vinnými z machinácií pri miliardovom tendri. Uložil im za to dlhoročné tresty.

Volkswagen, karosáreň

Tri slovenské automobilky patria k najväčším v rámci regiónu

18.10.2017 11:00

Tri automobilky pôsobiace na Slovensku patria do top desiatky najväčších automobiliek strednej a východnej Európy.

Soraya Saenz de Santamaria

Španielsko Katalánsku: Konajte rozumne, inak môžeme pozastaviť autonómiu

18.10.2017 10:50

Rajoyov kabinet dal Barcelone ultimátum do štvrtka, aby sa vyjadrila, či po katalánskom referende vyhlásila nezávislosť regiónu.

cantat

Francúzsky časopis dal na obálku speváka odsúdeného za zabitie. Čelí kritike

18.10.2017 10:40

Bertrand Cantat v roku 2003 ubil svoju priateľku, herečku Mariu Trintignantovú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 135499x
Priemerná čítanosť článkov: 2022x

Autor blogu

Kategórie