Založ si blog

Aká nás čaká budúcnosť ?

Generálny tajomník NATO J. Stoltenberg nedávno prehlásil,že členovia  NATO musia zvýšiť výdaje na “ obranu “ na 2% HDP. V skutočnosti ide o napchávanie vrecák vojensko – priemyselného komplexu, čiže oligarchom. Je to ďalšie zvyšovanie majetkovej nerovnosti jednotlivcov, skupín a štátov. Poplatná časť masmédií a politikov ovplyvňuje myseľ ľudí, že EÚ hrozí agresia zo strany Ruskej federácie. Takáto úvaha je scestná, lebo reálne uvažujúci ľudia vedia, že aj malý konflikt medzi veľmocami môže prerásť do jadrovej vojny, čo je koniec existencie života.                                                                 Ľudia čo vyhrocujú situáciu takmer do krajnosti / presúvanie vojenských základní na východ a konanie cvičení / sú nezodpovední ziskuchtiví politici   a psychicky narušení generáli. Podobné indivíduá v čase Karibskej krízy chceli rozpútať jadrovú vojnu voči ZSSR, vďaka J.F.Kennedymu a zodpovedným ľuďom sa tak nestalo. Nadišiel čas aby v záujme prežitia našej civilizácie sa začalo s prebudovaním Európy na nezávislú, mierotvornú a sociálnu! Namiesto rinčania zbraňami je potrebné sa poučiť z nedávnej minulosti.         Roku 1957 minister obrany Poľskej republiky Adam Rapacki predložil v OSN   plán na bezjadrové pásmo v strednej Európe. Tento plán počítal z jeho             rozširovaním smerom na Západ a Východ. / po kanál La Manche a pohorie     Ural / Žiaľ,plán nebol prijatý,vraj z dôvodu zníženia obranyschopnosti NATO !              Požadované zvýšenie voj. výdavkov v krajinách bývalého východného   bloku je neseriózne zo strany západnych štátov. Tieto štáty majú svoj podiel     na rozklade nášho priemyslu a poľnohospodárstva za asistencie tzv. podnikateľov a demokratov. /Jeden český politik to nazval rozkrádaním za       jásotu obyvateľstva. Postoj obyvateľov spôsobila mentálna újma zo strany       masmédií, ktoré boli ovládnuté v počiatku tzv. revolúcie./ Rozložením               priemyslu sa znížil objem financií pre terciálnu sféru. Chýbajú peniaze na       dopravnú infraštruktúru a v ďalších odvetviach. Treba pripomenúť veľkú           zadĺženosť SR, na jedného občana / včítane kojencov / prislúcha dlh vo výške cca 8 000 Euro. Oponenti budú tvrdiť , že na rozvoj máme Eurofondy, ale       toho neni tak veľa na dynamický rozvoj v rôznych oblastiach.                                     Štáty bývalého vých. bloku sa ocitli v pozícii kolónií, čo v konečnom dôsledku prináša zisky západným oligarchom, najmä keď sa zmocnili trhov     na odbyt svojej produkcie. Stačí spomenúť, že naši zamestnanci poberajú       len tretinové mzdy, pri dosahovaní cca 85% produktivity práce v porovnaní so západom. Vzniká otázka v akom časovom období sa vyrovnajú mzdy našich   zamestnancov so západom. Tí čo sľubovali R89 našim obyvateľom modré     z neba by mali na toto odpovedať svojím voličom a nevodiť ich za nos 28       rokov !!! Treba dúfať, že títo voliči sa možno spamätajú ako boli zmanipulovaní !

Ďalšia kríza ktorej je vystavená spoločnosť je vnášanie riadeného chaosu do Európy. Je to organizovaný príval emigrantov z Afroázijských           krajín na jej územie. Úplatní Európski politici doposiaľ nevyriešili tento problém, dokonca presvedčovali občanov EÚ, že emigranti sú pre Európu       prínosom. Samozrejme, že k únosnému počtu nie sú veľké výhrady, lebo         tento presun prebieha od II svet. vojny. Utečenci a ekonomickí emigranti         sú výsledkom stáročnej kolonizácie,lokálnych vojen, ale je to riešiteľný             problém.Treba zastaviť rabovanie, podnecovanie lokálnych vojen v krajinách tretieho sveta a prispieť na rozvoj týchto štátov. Takúto myšlienku propagoval bývalý kancelár spolkovej republiky Nemecko Helmuth Khool. Žiaľ tento jeho návrh prevážila chamtivosť svetovej oligarchie. V prípade realizácie tohto       Khoolového zámeru sa dá predpokladať znižovanie počtu teroristických           útokov v Európe a ostatnom svete.Obeťami týchto útokov boli vždy radoví       občania a nie vrstvy, ktoré tento stav spôsobili !

Záverom je možné predostrieť otázku, že v prípade rozpadu EÚ kto bude garantovať našu suverenitu a bezpečnosť ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pripravili Sredoerópsku jar a rozbitie Vyšehrádskej skupiny štátov V4 ?

25.03.2018

Terajší vývoj v Európe prebieha podľa scénara svetovej finančnej oligarchie, čiže globálneho prediktora . Strojcom tohto vývoja ide o získanie svetovlády / NWO /, kontrolu nad prírodnými viac »

Vážme si svetový mier a úsilie pre jeho udržanie !

23.01.2018

Rinčanie zbraňami naberá na intenzite a lokálne vojny podnecované globálnym prediktorom a finančnou oligarchiou môžu prerásť do svetovej vojny a zániku civilizácie. Motiváciou podnecovateľov viac »

Chráňme si našu pôdu !

19.04.2017

S uspokojením som prijal oznam redakcie mesačníka " Zem a Vek " o konaní zhromaždenia za ochranu našej pôdy. Zhromaždenie sa koná 22.04.17 v Blave na Hviezdoslavovom námestí o 15,00 hod. Je viac »

Donald Trump, Kim Čong Un, KĽDR

Južná Kórea víta obnovenie rokovaní o summite USA-KĽDR

26.05.2018 09:02

Predstavitelia juhokórejského Modrého domu uviedli, že budú "pozorne sledovať" ďalší vývoj situácie medzi Washingtonom a Pchjongjangom.

študenti, práca, fabrika, prax

Štát láka 10-tisíc žiakov do fabrík

26.05.2018 09:00

Štát plánuje naštartovať záujem študentov o vzdelávanie priamo vo výrobných halách domácich podnikov.

počasie dáždnik dážď

Zažijeme tropické dni

26.05.2018 08:00

Riziko zrážok a búrok bude klesať, ortuť teplomera, naopak, stúpať.

Alexej Puškov

Alexej Puškov: USA sú otcom jadrovej bomby KĽDR

26.05.2018 07:00

"Washington prakticky učí iné krajiny v duchu: ,ak budete mať jadrovú zbraň, tak vám dáme pokoj, ale v opačnom prípade čakajte naše lietadlá‘," povedal Alexej Puškov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 148057x
Priemerná čítanosť článkov: 2146x

Autor blogu

Kategórie