Založ si blog

Parížska tragédia a krokodílie slzy niektorých politikov !

Teroristický útok zločincov na redakciu Charlie Ebdo v Paríži si zaslúži  rázne  odsúdenie zo strany civilizovanej spoločnosti a vyslovenie sústrasti pozostalým.

Reakciou na túto udalosť bolo zorganizovanie smútočného pochodu v Paríži   za účasti 1,2 – 1,6 miliónov občanov. Zorganizovanie takého počtu,masy ľudí vyvoláva radu otázok. Na čele tohto smútočného sprievodu kráčalo zopár       politikov ktorí prisluhujú aktivitám finančných elít usilujúcich sa o zavedenie nového svetového poriadku s dominanciou USA. Pod týmito aktivitami mám na mysli ovládnutie prírodných zdrojov a podmanenie si národov a štátov,       často násilnou cestou . V rámci realizácie tohto programu bolo zavraždených státisíce ľudí, najmä na severe Afriky a prednej Azii , uvediem iba niektoré napadnuté štáty :

Irak – Západ v záujme zmocnenia sa ropných zdrojov oklamal svetovú verejnosť, že S.Hussein používa chemické zbrane proti svojmu ľudu. Západ  potom uskutočnil vojenskú intervenciu, následkom ktorej bolo tisíce ľudských   obetí . Za tento čin,symbolický súd v Kuala Lumpur / Malajzia / vyniesol werdikt nad hlavnými vinníkmi, G.W.Buschom,T.Blairom,Ramsfeldom,Wolfovitzom a  ďalšími .                                                                                                                                                    Líbya – Kaddáfí nebol poslušná bábka a snažil sa o pozdvihnutie kvality         života afrických štátov a organizoval ich na spoločný postup.Realizoval obrovský projekt na využitie podzemného Saharského vodného zdroja           / objemu zodpovedajúcemu dvom kaspických moriam / sladkej vody.               Západné krajiny vtedy dlhovali Líbyi okolo 50 Mld dolárov, Kaddáfi žiadal       dlh vyplatiť a ak tak neurobia,neobnoví im licenciu na ťažbu.Kaddáfi vraj         požičal veľa peňazí Sarkószymu na jeho volebnú kampaň. Západné krajiny   reagovali tak, že za pomoci domácej opozície, žoldnierov a letectva násilím   zmenili vládu a Kaddáfi bol zavraždený. V tejto krajine doteraz panuje chaos,bieda,hlad,čo produkuje značný počet utečencov .

Sýria – tuná tiež ide o ovládnutie ropných zdrojov, odstránenie Assada a       zaujatie východzej pozície voči Iránu . Pozoruhodné je, že v Sýrii doteraz žili v zhode komunity 3-4 náb. vyznaní ! Je smutné, že “socialista” F.Hollande     sa choval ako jastrab a vyzýval Obamu na priamy voj.zásah v Sýrii !!             Vojská Kalifátu /koho to je dieťa?/ spôsobujú tragédiu v tejto oblasti a uteče- cov je okolo 1,5 milióna

Juhoslávia – v znamení rímskeho hesla : “rozdeľ a panuj”, západ podnecoval a vyprovokoval občiansku vojnu medzi jednotlivými národmi. V rámci tejto obč. vojny, západ nasadil letectvo NATO a uskutočnilo sa “Humanitné bombardovanie ” čo prinieslo tisíce civilných obetí ! Naši papagáji tento         výraz viac krát opakovali. Výsledok konfliktu bol rozpad Juhoslávje na malé ekonomiky,ktoré sa nedokážu brániť zámerom fin.oligarchie a strata Koso-   va, kde si NATO zriadilo základňu a kde sú tiež prírodné zdroje.

Afganistan –  v tomto teritóriu sa nachádzajú taktiež prírodné zdroje a prekvitá produkcia opiátov. Dlhotrvajúce boje vyčerpávajú krajinu a bieda     je zdrojom tvorby utečencov !

Vzhľadom na uvedené skutočnosti nech si čitateľ sa urobí úsudok, kto je     väčším vinníkom.   Či tí traja fanatickí zločinci,alebo niektorí seriózne             vyzerajúci pánovia – politici v smútočnom sprievode !!

Zorganizovanie smútočného sprievodu sa môže podieľať na mentálnej manipulácii davu, čo môže byť v súlade so zámerami finančných elít.             Treba pripomenúť, že nárast utečencov z Afriky a Prednej Ázie je dôsledkom kolonizácie a neokolonizácie. Krajiny bývalého Východného         bloku sa na tomto nepodieľali-neprofitovali a nenesú na tom vinu, z čoho       vyplýva nízka pravdepodobnosť teroristickej akcie na Slovensku.                   Nárast počtu islamistov v západnej Európe umožnilo obdobie konjuktúry       po II svetovej vojne/ lacná pracovná sila, lepšie exist. podmienky a vysoký     populačný rast. Vraciam sa ku geniálnej myšlienke H. Kholla : Radšej vydať   vonku 2 marky, ako dať 1 marku emigrantovi v Nemecku !                               Toto evokuje myšlienku zriadiť fond OSN na rozvoj postihnutých oblastí a      nebudú utečenci ! Podmienka je však vytesniť odtiaľ podnecovačov nepokojov, lokálnych vojen a militaristickú lobby . Samozrejme pod nekom-   promisným dohľadom OSN.

Ako som už uviedol, zorganizovanie takej enormnej smútočnej tryzny vyvoláva radu otázok. Táto môže byť prvým krokom na postupné zavedenie diktatúry menšiny väčšine . / v starom Grécku bola demokracia a súčasne i otroci /  Neustále zvyšovanie majetkovej nerovnosti tomu napovedá a je to   cesta do prepadliska ! Opatrenia na upevnenie moci silových zložiek možno pramenia z obáv finančných elít z nárastu vplyvu ľavice v Európe / Grécko   Španielsko,Taliansko,Francia atď / vzhľadom na dopad hospodárskej krízy . Opatrenia môžu súvisieť taktiež z vývojom na Ukrajine, čomu nasvedčuje koncentrácia vojsk NATO v Poľsku a Pobaltí.                                                   Môžu to byť aj opatrenia smerujúce k upevneniu vazalstva Európy k USA       v súvislosti snahy zavádzania nového svetového poriadku.

        Na záver si myslím, že novinárska obec by mala pomôcť zastaviť politiku balansovania na pokraji vojny, ktorá môže prerásť do poslednej !       Novinári by sa mali usilovať o vytvorenie alternatívnych médií a zabrániť mentálnu manipuláciu davu . Vyváženosť tlače a ostatných masmédií predstavujú skutočnú demokraciu !

Chráňme si našu pôdu !

19.04.2017

S uspokojením som prijal oznam redakcie mesačníka " Zem a Vek " o konaní zhromaždenia za ochranu našej pôdy. Zhromaždenie sa koná 22.04.17 v Blave na Hviezdoslavovom námestí o 15,00 hod. Je viac »

Aká nás čaká budúcnosť ?

25.02.2017

Generálny tajomník NATO J. Stoltenberg nedávno prehlásil,že členovia NATO musia zvýšiť výdaje na " obranu " na 2% HDP. V skutočnosti ide o napchávanie vrecák vojensko - priemyselného komplexu, viac »

Sme na okraji priepasti ?

18.01.2017

Rinčanie zbraňami, nenávistná kampaň západných masmédií voči Ruskej federácii a príval emigrantov do Európy, sa dostávajú do kritickej fázy. Cieľom týchto aktivít je získanie moci,bohatstva viac »

SNS? Janusek, Stefanov

Exministri Janušek a Štefanov dostali za nástenkový tender exemplárne tresty

18.10.2017 11:04

Špecializovaný trestný súd v Pezinku uznal dvoch bývalých ministrov vinnými z machinácií pri miliardovom tendri. Uložil im za to dlhoročné tresty.

Volkswagen, karosáreň

Tri slovenské automobilky patria k najväčším v rámci regiónu

18.10.2017 11:00

Tri automobilky pôsobiace na Slovensku patria do top desiatky najväčších automobiliek strednej a východnej Európy.

Soraya Saenz de Santamaria

Španielsko Katalánsku: Konajte rozumne, inak môžeme pozastaviť autonómiu

18.10.2017 10:50

Rajoyov kabinet dal Barcelone ultimátum do štvrtka, aby sa vyjadrila, či po katalánskom referende vyhlásila nezávislosť regiónu.

cantat

Francúzsky časopis dal na obálku speváka odsúdeného za zabitie. Čelí kritike

18.10.2017 10:40

Bertrand Cantat v roku 2003 ubil svoju priateľku, herečku Mariu Trintignantovú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 135510x
Priemerná čítanosť článkov: 2023x

Autor blogu

Kategórie