Založ si blog

Koniec svojprávnej Európy a vzďaľovanie sa demokracii ?

Programove ciele európskych socialistov obsahujú presadzovanie slobody,demokracie,             rovnosti,sociálnej spravodlivosti,solidarity a pod.  Strana európskych socialistov sa hlási k myšlienkam a programu socialistickej internacionály s cieľom zabezpečenia primeraného a dôstojného  života radovým občanom.

Súčasné udalosti na Ukrajine, ktoré môžu vyústiť do jadrovej katastrofy,nie sú dostatočným               mementom pre európsku komisiu a EP, keď prijali a pomáhajú plniť požiadavky zámorského hegemóna. Postoj súčasného vedenia týchto inštitúcií / Barosso,Aschtonová,Schultz,Rasmussen       a ďalší/ je často v rozpore s deklaráciou ľudských práv prijatou OSN a humanitnými zásadami.           Nezodpovedné počínanie značnej časti  európskych politikov a mienkotvorných massmédií vyúsťuje do kolaborácie s aktérmi ukrajinskej tragédie. Aktivity sú založené na klamstve s cieľom zavádzania nového svetového poriadku na čele s USA pod kontrolou a riadením finančnými               elitami.Poznamenávam,že bývalý americký prezident Jim Carter konštatoval,žeUSA už nie sú             funkčnou demokraciou ! Vzhľadom k tomuto je potrebné aby členské základne európskych socialistov   a ľudovcov vyzvali vedenia na korekciu politického kurzu . Vymanili sa z role poddaného vazala a  lokaja . Slovenské,české a rakúske vedenie si už to uvedomuje a verím, že sú protagonisti zdravého úsudku v prospech mierovej a stabilnej Európy.O časti našej parlamentnej pravici,žiaľ to sa nedá povedať a volič v budúcich voľbách im odpovie dosť !

 

K udalostiam na Ukrajine v záujme objektívnosti je potrebné oprášiť stručnú štatistiku konania         vojenských intervencií po II svetovej . Je tu uvedený počet voj. intervencií dvoch veľmocí t.j.           ZSSR / Rus.federácie/ a USA v častých prípadoch za asistencie NATO, tzv. obranného paktu .

ZSSR/  RF/ : –  Vojenská okupácia ČSSR v r 1968 , / Starci v Kremli nedocenili Dubčekovú ídeu                           “ Socializmu s ľudskou tvárou “ ktorá bola príťažlivá pre jednoduchých ľudí na                               západe a prišli to zadusiť. Západní politici to privítali a vtedajší prezident USA                               L. Johnson odišiel víkendovať na ranč.                                                                                     –     Vojenská intervencia v Afganistane

–     Vojenská intervencia v Gruzínsku  / zastavenie snáh západu naštartovať                                       rozpad Ruskej federácie /

 

USA  :          Kórea , Vietnam, Grenada, Panama, Irak, Líbya, Juhoslávia, Afganistan a iné                               kde sa priamo angažovali , alebo stáli za vzbúrencami voči legálnej vláde – Sýria.                           V súčasnosti prebieha bratrovražedný boj ukrajinského ľudu , pripravovaný a                                 podnecovaný USA so súhlasom väčšiny polit. predstaviteľov európskej únie !

 

Teritórium Ukrajiny sa javí ako východzia pozícia na ďalší postup východnym smerom, rozložiť       RF , ovládnuť prírodné zdroje a vytvárať podmienky na nárast ziskov finančnej oligarchie.               Verbálne útoky na RF a Putina už nemajú mieru a je potrebné pripomenúť. že RF v  minulosti         urobila ústretový krok a umožnila zjednotiť Nemecko . Taktiež RF pristúpila na zrušenie                 Waršavskej zmluvy ale západ napriek sľubom rozšíril do tohto teritória “ obranný pakt “ NATO !     Treba pripomenúť,že vojenské intervencie,uskutočnené USA s ich spojencami majú na svedomí     milióny ľudských obetí v porovnaní s intervenciami ZSSR / RF .

Bilancia počtu a rozsahov voj. intervencií hovorí jasnou rečou ktorí aktéri majú viac za ušami !         Pripomínam, že Irak a Sýria prežívajú druhé tragické dejstvo započaté USA , po odstránení           S.Hussajna / viď útoky ISIL – Kalifátu .

Nesmierne klamstvá sú dennodenne servírované občanom a časť mienkotvorných médií možno     často považovať za mentálne anestetiká,spôsobujúce duševnú újmu ľudskej populácii.

Vážení čitatelia, vidíte čo prináša ľudská chamtivosť a narastanie majetkovej nerovnosti, je to cesta do prepadliska.Svojprávnosť Európy je taktiež ohrozená v prípade schválenia zmluvy o         Transatlantickom partnerstve – TTIP , ktorou sa prakticky Európa stane kolóniou USA. Rozhod-     nutia právnikov korporácii budú stáť nad rozhodnutím národných parlamentov . / Táto téma je       podrobnejšie rozpísaná v denníku Pravda zo dňa 25.09.14 rektorom AV  Eduardom Chmelárom.

Uvádzané skutočnosti neveštia veľa dobrého , ale verím že nakoniec u Európanov zvíťazí zdravý rozum  a podniknú kroky k náprave .

 

 

Každý chce ísť do neba, ale nikto nechce umrieť !

21.10.2018

Aforizmus prenesený do politiky, takmer každý chce zmenu k lepšiemu, ale málokto niečo pre to urobí ! Väčšina občanov si praje sociálne spravodlivú spoločnosť, ale časť tejto väčšiny viac »

Pripravili Sredoerópsku jar a rozbitie Vyšehrádskej skupiny štátov V4 ?

25.03.2018

Terajší vývoj v Európe prebieha podľa scénara svetovej finančnej oligarchie, čiže globálneho prediktora . Strojcom tohto vývoja ide o získanie svetovlády / NWO /, kontrolu nad prírodnými viac »

Vážme si svetový mier a úsilie pre jeho udržanie !

23.01.2018

Rinčanie zbraňami naberá na intenzite a lokálne vojny podnecované globálnym prediktorom a finančnou oligarchiou môžu prerásť do svetovej vojny a zániku civilizácie. Motiváciou podnecovateľov viac »

remišová

Podľa Remišovej školstvo potvrdilo, že prídeme o 100 mil. eur z eurofondov

12.12.2018 14:14

Podľa poslankyne OĽaNO sa Lubyová pri problémoch s eurofondami vyhovára na exministra Draxlera.

andrej kiska

Kiska podpísal štátny rozpočet aj obedy zadarmo. Ukončil aj 'biomasaker'

12.12.2018 14:02, aktualizované: 14:54

Prezident podpísal aj zákon zakazujúci spaľovanie kvalitného dreva ako biomasu.

taxi, taxík,

Mladíci ukradli taxík a podpálili ho, na staršieho z nich je podaný návrh na vzatie do väzby

12.12.2018 13:20

Obvinení v obci Mútne v okrese Námestovo fyzicky napadli vodiča taxíka a následne sa jeho vozidla zmocnili.

parlament, poslanci, poslanec, NR SR

Poslanci sa vrátia do lavíc, Kiska vetoval dva zákony

12.12.2018 13:17, aktualizované: 13:54

Prezident vetoval aj zákon o osobitnom odvode obchodných reťazcov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 70
Celková čítanosť: 154148x
Priemerná čítanosť článkov: 2202x

Autor blogu

Kategórie