Založ si blog

Koniec svojprávnej Európy a vzďaľovanie sa demokracii ?

Programove ciele európskych socialistov obsahujú presadzovanie slobody,demokracie,             rovnosti,sociálnej spravodlivosti,solidarity a pod.  Strana európskych socialistov sa hlási k myšlienkam a programu socialistickej internacionály s cieľom zabezpečenia primeraného a dôstojného  života radovým občanom.

Súčasné udalosti na Ukrajine, ktoré môžu vyústiť do jadrovej katastrofy,nie sú dostatočným               mementom pre európsku komisiu a EP, keď prijali a pomáhajú plniť požiadavky zámorského hegemóna. Postoj súčasného vedenia týchto inštitúcií / Barosso,Aschtonová,Schultz,Rasmussen       a ďalší/ je často v rozpore s deklaráciou ľudských práv prijatou OSN a humanitnými zásadami.           Nezodpovedné počínanie značnej časti  európskych politikov a mienkotvorných massmédií vyúsťuje do kolaborácie s aktérmi ukrajinskej tragédie. Aktivity sú založené na klamstve s cieľom zavádzania nového svetového poriadku na čele s USA pod kontrolou a riadením finančnými               elitami.Poznamenávam,že bývalý americký prezident Jim Carter konštatoval,žeUSA už nie sú             funkčnou demokraciou ! Vzhľadom k tomuto je potrebné aby členské základne európskych socialistov   a ľudovcov vyzvali vedenia na korekciu politického kurzu . Vymanili sa z role poddaného vazala a  lokaja . Slovenské,české a rakúske vedenie si už to uvedomuje a verím, že sú protagonisti zdravého úsudku v prospech mierovej a stabilnej Európy.O časti našej parlamentnej pravici,žiaľ to sa nedá povedať a volič v budúcich voľbách im odpovie dosť !

 

K udalostiam na Ukrajine v záujme objektívnosti je potrebné oprášiť stručnú štatistiku konania         vojenských intervencií po II svetovej . Je tu uvedený počet voj. intervencií dvoch veľmocí t.j.           ZSSR / Rus.federácie/ a USA v častých prípadoch za asistencie NATO, tzv. obranného paktu .

ZSSR/  RF/ : –  Vojenská okupácia ČSSR v r 1968 , / Starci v Kremli nedocenili Dubčekovú ídeu                           ” Socializmu s ľudskou tvárou ” ktorá bola príťažlivá pre jednoduchých ľudí na                               západe a prišli to zadusiť. Západní politici to privítali a vtedajší prezident USA                               L. Johnson odišiel víkendovať na ranč.                                                                                     –     Vojenská intervencia v Afganistane

–     Vojenská intervencia v Gruzínsku  / zastavenie snáh západu naštartovať                                       rozpad Ruskej federácie /

 

USA  :          Kórea , Vietnam, Grenada, Panama, Irak, Líbya, Juhoslávia, Afganistan a iné                               kde sa priamo angažovali , alebo stáli za vzbúrencami voči legálnej vláde – Sýria.                           V súčasnosti prebieha bratrovražedný boj ukrajinského ľudu , pripravovaný a                                 podnecovaný USA so súhlasom väčšiny polit. predstaviteľov európskej únie !

 

Teritórium Ukrajiny sa javí ako východzia pozícia na ďalší postup východnym smerom, rozložiť       RF , ovládnuť prírodné zdroje a vytvárať podmienky na nárast ziskov finančnej oligarchie.               Verbálne útoky na RF a Putina už nemajú mieru a je potrebné pripomenúť. že RF v  minulosti         urobila ústretový krok a umožnila zjednotiť Nemecko . Taktiež RF pristúpila na zrušenie                 Waršavskej zmluvy ale západ napriek sľubom rozšíril do tohto teritória ” obranný pakt ” NATO !     Treba pripomenúť,že vojenské intervencie,uskutočnené USA s ich spojencami majú na svedomí     milióny ľudských obetí v porovnaní s intervenciami ZSSR / RF .

Bilancia počtu a rozsahov voj. intervencií hovorí jasnou rečou ktorí aktéri majú viac za ušami !         Pripomínam, že Irak a Sýria prežívajú druhé tragické dejstvo započaté USA , po odstránení           S.Hussajna / viď útoky ISIL – Kalifátu .

Nesmierne klamstvá sú dennodenne servírované občanom a časť mienkotvorných médií možno     často považovať za mentálne anestetiká,spôsobujúce duševnú újmu ľudskej populácii.

Vážení čitatelia, vidíte čo prináša ľudská chamtivosť a narastanie majetkovej nerovnosti, je to cesta do prepadliska.Svojprávnosť Európy je taktiež ohrozená v prípade schválenia zmluvy o         Transatlantickom partnerstve – TTIP , ktorou sa prakticky Európa stane kolóniou USA. Rozhod-     nutia právnikov korporácii budú stáť nad rozhodnutím národných parlamentov . / Táto téma je       podrobnejšie rozpísaná v denníku Pravda zo dňa 25.09.14 rektorom AV  Eduardom Chmelárom.

Uvádzané skutočnosti neveštia veľa dobrého , ale verím že nakoniec u Európanov zvíťazí zdravý rozum  a podniknú kroky k náprave .

 

 

Chráňme si našu pôdu !

19.04.2017

S uspokojením som prijal oznam redakcie mesačníka " Zem a Vek " o konaní zhromaždenia za ochranu našej pôdy. Zhromaždenie sa koná 22.04.17 v Blave na Hviezdoslavovom námestí o 15,00 hod. Je viac »

Aká nás čaká budúcnosť ?

25.02.2017

Generálny tajomník NATO J. Stoltenberg nedávno prehlásil,že členovia NATO musia zvýšiť výdaje na " obranu " na 2% HDP. V skutočnosti ide o napchávanie vrecák vojensko - priemyselného komplexu, viac »

Sme na okraji priepasti ?

18.01.2017

Rinčanie zbraňami, nenávistná kampaň západných masmédií voči Ruskej federácii a príval emigrantov do Európy, sa dostávajú do kritickej fázy. Cieľom týchto aktivít je získanie moci,bohatstva viac »

SNS? Janusek, Stefanov

Exministri Janušek a Štefanov dostali za nástenkový tender exemplárne tresty

18.10.2017 11:04

Špecializovaný trestný súd v Pezinku uznal dvoch bývalých ministrov vinnými z machinácií pri miliardovom tendri. Uložil im za to dlhoročné tresty.

Volkswagen, karosáreň

Tri slovenské automobilky patria k najväčším v rámci regiónu

18.10.2017 11:00

Tri automobilky pôsobiace na Slovensku patria do top desiatky najväčších automobiliek strednej a východnej Európy.

Soraya Saenz de Santamaria

Španielsko Katalánsku: Konajte rozumne, inak môžeme pozastaviť autonómiu

18.10.2017 10:50

Rajoyov kabinet dal Barcelone ultimátum do štvrtka, aby sa vyjadrila, či po katalánskom referende vyhlásila nezávislosť regiónu.

cantat

Francúzsky časopis dal na obálku speváka odsúdeného za zabitie. Čelí kritike

18.10.2017 10:40

Bertrand Cantat v roku 2003 ubil svoju priateľku, herečku Mariu Trintignantovú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 135494x
Priemerná čítanosť článkov: 2022x

Autor blogu

Kategórie