Založ si blog

Koniec svojprávnej Európy a vzďaľovanie sa demokracii ?

Programove ciele európskych socialistov obsahujú presadzovanie slobody,demokracie,             rovnosti,sociálnej spravodlivosti,solidarity a pod.  Strana európskych socialistov sa hlási k myšlienkam a programu socialistickej internacionály s cieľom zabezpečenia primeraného a dôstojného  života radovým občanom.

Súčasné udalosti na Ukrajine, ktoré môžu vyústiť do jadrovej katastrofy,nie sú dostatočným               mementom pre európsku komisiu a EP, keď prijali a pomáhajú plniť požiadavky zámorského hegemóna. Postoj súčasného vedenia týchto inštitúcií / Barosso,Aschtonová,Schultz,Rasmussen       a ďalší/ je často v rozpore s deklaráciou ľudských práv prijatou OSN a humanitnými zásadami.           Nezodpovedné počínanie značnej časti  európskych politikov a mienkotvorných massmédií vyúsťuje do kolaborácie s aktérmi ukrajinskej tragédie. Aktivity sú založené na klamstve s cieľom zavádzania nového svetového poriadku na čele s USA pod kontrolou a riadením finančnými               elitami.Poznamenávam,že bývalý americký prezident Jim Carter konštatoval,žeUSA už nie sú             funkčnou demokraciou ! Vzhľadom k tomuto je potrebné aby členské základne európskych socialistov   a ľudovcov vyzvali vedenia na korekciu politického kurzu . Vymanili sa z role poddaného vazala a  lokaja . Slovenské,české a rakúske vedenie si už to uvedomuje a verím, že sú protagonisti zdravého úsudku v prospech mierovej a stabilnej Európy.O časti našej parlamentnej pravici,žiaľ to sa nedá povedať a volič v budúcich voľbách im odpovie dosť !

 

K udalostiam na Ukrajine v záujme objektívnosti je potrebné oprášiť stručnú štatistiku konania         vojenských intervencií po II svetovej . Je tu uvedený počet voj. intervencií dvoch veľmocí t.j.           ZSSR / Rus.federácie/ a USA v častých prípadoch za asistencie NATO, tzv. obranného paktu .

ZSSR/  RF/ : –  Vojenská okupácia ČSSR v r 1968 , / Starci v Kremli nedocenili Dubčekovú ídeu                           ” Socializmu s ľudskou tvárou ” ktorá bola príťažlivá pre jednoduchých ľudí na                               západe a prišli to zadusiť. Západní politici to privítali a vtedajší prezident USA                               L. Johnson odišiel víkendovať na ranč.                                                                                     –     Vojenská intervencia v Afganistane

–     Vojenská intervencia v Gruzínsku  / zastavenie snáh západu naštartovať                                       rozpad Ruskej federácie /

 

USA  :          Kórea , Vietnam, Grenada, Panama, Irak, Líbya, Juhoslávia, Afganistan a iné                               kde sa priamo angažovali , alebo stáli za vzbúrencami voči legálnej vláde – Sýria.                           V súčasnosti prebieha bratrovražedný boj ukrajinského ľudu , pripravovaný a                                 podnecovaný USA so súhlasom väčšiny polit. predstaviteľov európskej únie !

 

Teritórium Ukrajiny sa javí ako východzia pozícia na ďalší postup východnym smerom, rozložiť       RF , ovládnuť prírodné zdroje a vytvárať podmienky na nárast ziskov finančnej oligarchie.               Verbálne útoky na RF a Putina už nemajú mieru a je potrebné pripomenúť. že RF v  minulosti         urobila ústretový krok a umožnila zjednotiť Nemecko . Taktiež RF pristúpila na zrušenie                 Waršavskej zmluvy ale západ napriek sľubom rozšíril do tohto teritória ” obranný pakt ” NATO !     Treba pripomenúť,že vojenské intervencie,uskutočnené USA s ich spojencami majú na svedomí     milióny ľudských obetí v porovnaní s intervenciami ZSSR / RF .

Bilancia počtu a rozsahov voj. intervencií hovorí jasnou rečou ktorí aktéri majú viac za ušami !         Pripomínam, že Irak a Sýria prežívajú druhé tragické dejstvo započaté USA , po odstránení           S.Hussajna / viď útoky ISIL – Kalifátu .

Nesmierne klamstvá sú dennodenne servírované občanom a časť mienkotvorných médií možno     často považovať za mentálne anestetiká,spôsobujúce duševnú újmu ľudskej populácii.

Vážení čitatelia, vidíte čo prináša ľudská chamtivosť a narastanie majetkovej nerovnosti, je to cesta do prepadliska.Svojprávnosť Európy je taktiež ohrozená v prípade schválenia zmluvy o         Transatlantickom partnerstve – TTIP , ktorou sa prakticky Európa stane kolóniou USA. Rozhod-     nutia právnikov korporácii budú stáť nad rozhodnutím národných parlamentov . / Táto téma je       podrobnejšie rozpísaná v denníku Pravda zo dňa 25.09.14 rektorom AV  Eduardom Chmelárom.

Uvádzané skutočnosti neveštia veľa dobrého , ale verím že nakoniec u Európanov zvíťazí zdravý rozum  a podniknú kroky k náprave .

 

 

Chráňme si našu pôdu !

19.04.2017

S uspokojením som prijal oznam redakcie mesačníka " Zem a Vek " o konaní zhromaždenia za ochranu našej pôdy. Zhromaždenie sa koná 22.04.17 v Blave na Hviezdoslavovom námestí o 15,00 hod. Je viac »

Aká nás čaká budúcnosť ?

25.02.2017

Generálny tajomník NATO J. Stoltenberg nedávno prehlásil,že členovia NATO musia zvýšiť výdaje na " obranu " na 2% HDP. V skutočnosti ide o napchávanie vrecák vojensko - priemyselného komplexu, viac »

Sme na okraji priepasti ?

18.01.2017

Rinčanie zbraňami, nenávistná kampaň západných masmédií voči Ruskej federácii a príval emigrantov do Európy, sa dostávajú do kritickej fázy. Cieľom týchto aktivít je získanie moci,bohatstva viac »

Emmanuel Macron

Macronovi verí čoraz menej Francúzov

17.08.2017 07:45

Obľúbenosť francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona po prvých sto dňoch v úrade prudko klesla.

Donald Trump, Hillary Clintonová

FBI má zatiaľ jediného svedka v kauze ruských hackerských útokov

17.08.2017 07:32

FBI má zatiaľ jediného svedka v kauze údajných útokov Ruska na servery americkej Demokratickej strany počas minuloročnej kampane k prezidentským voľbám.

Čína, juan, mena, peniaze

Čína počúvne Trumpa, prisľúbila viac chrániť duševné vlastníctvo

17.08.2017 07:25

Čína sa viac otvorí zahraničnému kapitálu a bude lepšie chrániť duševné vlastníctvo. Zjednoduší aj odchod dividend z krajiny.

kľdr, severná kórea, raketa, balistická raketa,

Komu nahráva kauza ukrajinské motory v KĽDR

17.08.2017 07:21

Podľa predpokladov by USA mali do konca mesiaca rozhodnúť o prípadných dodávkach bojových zbraní Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 132803x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie