Založ si blog

Občania EÚ – Rukojemníci svetovej finančnej oligarchie II !

Vážený čitateľ,doporučujem Vám predom  prečítať článok “ V zovretí smrteľného vírusu“  zo dňa 5.03.14 a potom prvú časť tohto článku zo dňa 20.03.14 Články témou naväzujú na seba a je na Vás čo si z nich vyberiete, lebo zdrojom všetkej tej morálnej biedy je ľudská chamtivosť ! Ďakujem za pozornosť . 

V súvislosti s Ukrajinou nastala fáza zvýšenej aktivity masmédií, ktoré sú takmer všetky vo vlastníctve bohatých ľudí.Na vymývaní mozgov spoluobčanov sa podieľajú rôzni proroci a tzv. odborníci na medzinárodné vzťahy. Indície, napovedajú že puč v Kyjeve iniciovalo zahraničie, napriek tomu,že na Ukrajine koncom tohto roku sa mali uskutočniť voľby. / V prípade pochybností by mohli medzinárodní pozorovatelia dohliadnuť na regulérnosť volieb / Angažovanie sa západných  veľmocí do vnútorných záležitostí suverénneho štátu takou formou spôsobil, že Európa sa ocitla možno aj svet na hranici vojenského konfliktu,kde už nemusí byť víťazov.

Ekonomické sankcie EÚ môžu byť dvojsečné, nakoľko prispejú k ďalšiemu zvýšeniu neza-            mestnanosti . Pokles výkonnosti ekonomík môže spôsobiť sociálne otrasy a prípadnú destabilitu   v Európe. V Španielsku ,Grécku sú už sociálne nepokoje, ale masmédiá uplatňujú na toto dianie   takmer 100 %-né informačné embargo, obdobne ako v prípade Islandu,keď tam pozatvárali bankárov a poplatných, skorumpovaných politikov.                                                      

V prípade hospodárskej a politickej destabilizácie v EÚ sa môžu aktivizovať nacionalistické a       revanšistické sily a národné miništáty bývalej ČSFR sa môžu stať predmetom ich záujmu .           Nedá sa vylúčiť narušenie územnej celistvosti , tak ako sa to stalo v roku 1919 a 1939. Myslím   si, že Vašek a veľký Vlado so svojimi servilnými suitami tak výhľadove nemysleli a zavŕšili roz-   delenie ČSFR , pomerne silnej ekonomiky s dobrým obranným a ľudským potenciálom .

Dovoľte mi spomenúť znenie jedného citátu :“ Pomocou peňazí a intríg je vopred rozhodnuté o všetkom “  na autora si už nespomínam , ale viem , že značná servilnosť znamená stratu osobnosti. Pritakávanie a servilnosť vrcholových európskych socialistov / zástupcov polit.strán   združených do Socialistickej internacionály/ voči finančným elitám mi pripadá scestné.Sociálni     demokrati by mali byť tribúnom a ochrancom jednoduchých ľudí,živiacich sa statočnou prácou     a ľudí ktorí to potrebujú . / SI- možno je to aj Trójsky kôň na elimináciu KS /

V poslednom období sme mohli počuť “ socialistu “ prezidenta Francúzskej republiky Francoisa Hollanda, ktorý vystupoval ako jastrab a vyzýval Obamu na vojenskú inváziu do Sýrie . Ako sa     ukázalo do Sýrie boli tiež dopravení žoldnieri, podporovaní finančnou oligarchiou, krajine sa vnútila občianská vojna , ktorá si doposiaľ vyžiadala 200 000 obetí Aké vojenské aktivity tento     „socialista“ podniká bez súhlasu OSN , o tom servisné masmédia veľa neinformujú.Reakcia       francúzov na politické kotrmelce socialistov bola taká ,že v prvom kole komunálnych volieb         socialisti na čele s Hollandom  utrpeli značnú porážku . Týmto sa cesta k moci vydlaždila pra-     vici a uvidíme aké to bude mať pokračovanie .

V porovnaní s udalosťami na Ukrajine sa v Československu pred prevratom / fakticky pred           odovzdaním moci / na námestiach sa zvonilo iba kľúčami . Neboli ľudské obete vďaka  kultivo-     vanosti obyvateľov a scénar to neobsahoval / vzhľadom na riziko, že to nevyjde vo Vých. bloku/   chvalabohu . Po 24 rokoch značná časť obyvateľov si už uvedomuje aké nám vsugerovali ilúzie o sladkom živote .Ak urobíme bilanciu za uplynulé obdobie,keď sme očakávali skvalitnenie života na Slovensku nemáme sa čím až tak pochváliť. Na svoje si prišla iba úzka skupina ľudí,ktorej časť už parazitovala za predchádzajúceho režimu

Cítim s radovými občanmi Ukrajiny, tiež po určitej dobe precitnú a uvedomia si aké im podsúvali ilúzie, s nimi manipulovali a kto sa podieľal a stál v pozadí masakry na začiatku demonštrácie v Kyjeve . 25.03 som si zapol internet kde Tymošenková v náhravke / ku ktorej sa priznáva /           prehlásila :“ je čas chytiť zbrane a zabiť prekliatych Rusov“ .Vidieť koľko nenávisti je v tejto žene a aká tragédiu s nedozernymi následkami môže iniciovať, keby sa stala prezidentkou.Podľa       obsahu jej vyhlásenia neverím, že sa vrátila z Nemecka úplne vyliečená. Chudera, média ju         proklamovali za politického väzňa ako Chodorovského,z čoho vyplýva,že za“politických väzňov“ môžeme aj považovať aj Krejčířa,Koženého a im podobných. Ten posledný pán bol podľa Vaška příkladem privatizace / najväčšej zlodejiny 20 storočia – vyjadrenie Miloša / pokiaľ okrádal rado – vých občanov. Keď však podviedol dvoch amerických senátorov / Mitchella a spol./ o 200 mil       USD za sprostredkovanie Azerbajdžanskej ropy bol zrazu považovaný za zločinca.

Na záver verím,že situácia sa postupne skonsoliduje,upadnú vášne a veci verejné budú spravo- vať zodpovední ľudia,vážiaci si Ukrajinskú celú spoločnosť,spravodlivosť a mier .                            

      

 

                      

 

Pripravili Sredoerópsku jar a rozbitie Vyšehrádskej skupiny štátov V4 ?

25.03.2018

Terajší vývoj v Európe prebieha podľa scénara svetovej finančnej oligarchie, čiže globálneho prediktora . Strojcom tohto vývoja ide o získanie svetovlády / NWO /, kontrolu nad prírodnými viac »

Vážme si svetový mier a úsilie pre jeho udržanie !

23.01.2018

Rinčanie zbraňami naberá na intenzite a lokálne vojny podnecované globálnym prediktorom a finančnou oligarchiou môžu prerásť do svetovej vojny a zániku civilizácie. Motiváciou podnecovateľov viac »

Chráňme si našu pôdu !

19.04.2017

S uspokojením som prijal oznam redakcie mesačníka " Zem a Vek " o konaní zhromaždenia za ochranu našej pôdy. Zhromaždenie sa koná 22.04.17 v Blave na Hviezdoslavovom námestí o 15,00 hod. Je viac »

brifing dpb, jozef hitka

Ukrajinskí šoféri majú výhody, tvrdia naši

21.09.2018 19:00

V bratislavskej hromadnej doprave to vrie, nielen na cestách, ale aj medzi šoférmi a vedením podniku.

Trump

Trump odložil odtajnenie dokumentov z pátrania po zasahovaní Ruska

21.09.2018 18:25

Sám Trump pritom odtajnenie dokumentov oznámil iba v pondelok.

Syria Idlib

Turecko a Rusko vymedzili hranice demilitarizovanej zóny v Idlibe

21.09.2018 18:04

Sýrska provincia, ležiaca pri hranici s Tureckom, je poslednou baštou sýrskych povstalcov.

Búrka, počasie, dážď

Škandináviu zasiahne silná búrka Knud, tá sa neskôr presunie do strednej Európy

21.09.2018 17:55

Postupne sa bude búrka presúvať do stredu Európy, počasie na Slovensku začne ovplyvňovať v noci na sobotu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 150974x
Priemerná čítanosť článkov: 2188x

Autor blogu

Kategórie